Obecní úřad STŘÍTEŽ
email: stritez@obecstritez.cz

informace pro turisty

Informace pro obce ze zasedání Krizového štábu Moravskoslezského kraje

27.03.2020 09:46 1. Opětovně vyzýváme občany, aby nenavštěvovali své babičky a dědečky, které tím mohou za současné situace ohrozit. Buďte s nimi v kontaktu jiným způsobem, než osobní návštěvou, zajistěte jim nákup a vše potřebné.

2. Vyzýváme provozovatele parkovišť, aby zvedli závory na parkovištích. Dotýkání se automatických tlačítek velkým množství lidí zvyšuje možnost přenosu nákazy.

3. Vyzýváme pracovníky ve zdravotnictví a sociálních službách, aby, pokud se u nich projeví jakékoliv příznaky nákazy, nechodili do práce.

4. Vyzýváme provozovatele sanitních služeb, aby při převozu pacientů dodržovali maximální hygienu, zajistili pro pacienty ochranné pomůcky a omezili počet převážených. Nejlépe pouze 1 pacient nebo pouze rodinní příslušníci (např. rodič + dítě).

5. Není možné sdělovat obcím jména nakažených pacientů. Pro medializaci jsou hranicí ORP.