Obecní úřad STŘÍTEŽ
Střítež čp. 118
739 59 Střítež u Čes. Těšína
tel: 558 694 322, 777 594 462
email: stritez@obecstritez.cz


zpět

Střítežské léto 2017


25.07.2017 11:01 Střítežské léto
Tak, jak se už stalo tradicí v polovině července se u nás ve Stříteži pořádá akce Střítežské léto. Letos tuto akci zajišťovala jako vždy obec ve spolupráci s PZKO a SRPŠ. Celou přípravu programu měl na starosti Vláďa Porvis s manželkou a musím uznat, že se jím to opravdu povedlo. Byla tam vidět zkušenost i nadhled z mnoha akcí, které Vláďa již pořádal, a také program byl uzpůsoben všem věkovým kategoriím. Největší radost měly děti, které se mohly do sytosti vydovádět na skluzavce, skákacím hradu a hojně také využívali kolotoč a svezení na konících.
Pro dospělé nám zazpívali laureáti pěvecké soutěže „Rozvíjej se poupátko“, vystoupil taneční soubor PZKO Trzanowice a přidal také několik písní. Měli jsme možnost shlédnout jak šikovné ruce má kouzelník Ondřej Sládek, který je mimo jiné mistr ČR v moderní magií. Nechyběla ani lidová hudba v podání Dua Rozmarýn. Mnozí se těšili na produkci Karel Gott Revival a Kája nezklamal. Hlavně Ti starší si zavzpomínali a také zanotovali společné hity z doby minulé.
Letos jsme uspořádali soutěž v pití piva na rychlost. Přihlásilo se jen 9 odvážlivců. Poté následovala tombola, ve které bylo mnoho hodnotných cen. Ceny do tomboly věnovali sponzoři, mnozí se podíleli finanční částkou na pokrytí nákladů Střítežškého léta a fa Mitrenga, a.s. nám připravila milé překvapení v podobě nádherného ohňostroje.
Následně až do časných ranních hodin nám hrála multižánrová hudební skupina Šajtar. V průběhu celé akce jsme kromě tradiční rojberky měli možnost ochutnat bigos (polské národní jídlo) a díru do světa udělaly tradiční „placki na blasze“, ať už s cukrem a máslem nebo ze szpyrkami.
Děkuji Všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na přípravě celé akce (program, stavění stanů, zajištění občerstvení atd.), ale hlavně Všem sponzorům SVATBAvBESKYDECH.cz, Mitrenga a.s., Steeltec.cz, Výroba a prodej přívěsů – Ing. Petr Bobek, JUDr. Karel Bocek, VIKRA Služby s.r.o., Domino Sport Český Těšín, Večerka Adélka, Zahradnictví Magnolia. Je to jejich zásluha, že se nám povedlo připravit, tak báječnou akci a již nyní začínáme spřádat plátny na příští rok.